Котли довготривалого горіння


– Який котел горить найдовше?

– Той, який нічого не обігріває.

Вибираючи котел довготривалого горіння, який буде “горіти довше всіх”, важливо розрізняти довготривале горіння саме по собі і те що ви отримуєте в результаті цього горіння.

Будь-які сучасні котли довготривалого горіння, не важливо керуються вони за допомогою електроніки чи механічно, будуть спалювати свій об’єм завантаженого палива швидше або повільніше в залежності від швидкості охолодження води в радіаторах.

Закони фізики поки ще не скасували, тому, якщо ви зуміли змусити котел тліти кілька діб – це ще зовсім не означає що ви цим нагріли будинок. Тому зовсім не важливо чи горить він знизу вгору, згори донизу або справа наліво. Важливо скільки енергії він видасть.

Крім теплоізоляції будинку і температури на вулиці (які і визначають витрати теплової енергії), на час горіння котла на одному завантаженні будуть впливати: ефективність згоряння палива, ефективність теплообміну і кількість палива в цьому одному завантаженні.

В результаті, використовуючи більш калорійне паливо (наприклад вугілля замість дров), спалюючи його краще (піроліз) або взявши котел з більшою топкою можна домогтися збільшення часу роботи на одному завантаженні.

Котли довготривалого горіння. Різновиди.

Енергонезалежні котли на дроваКотли довготривалого горіння енергонезалежні

дешевші ніж інші, але не такі ефективні,як котли з турбонаддувом

Котли на дрова з нагнітанням повітряКотли довгого горіння автоматичнінагнітання повітря збільшує ефективність спалювання дров, найкращий контроль за температурою Піролізні котли довгого горінняdrova13значно ефективніші, але більш вимогливі до палива: лише для дуже сухих дров

Не слід плутати ККД котла, який показує скільки відсотків енергії яка виділилася при згоранні потрапить в систему опалення, із загальним результатом роботи – адже різні котли отримають з 1кг заданого палива різну кількість теплової енергії.

Наприклад: інтенсивне горіння палива з турбонаддувом дасть більше енергії ніж повільне тління в котлі з механічним термостатом. Саме тому придумали блоки управління з алгоритмом PID які ефективніші ніж класичні системи нагнітання повітря за принципом “старт-стоп” – паливо увесь час горить з потрібною інтенсивністю, а не тліє. Ще ефективніші піролізні котли, які можуть допалювати гази, що утворилися в процесі згоряння дров (на жаль, їх застосування сильно обмежене вимогами до палива).

Або інший приклад: спалювання вугілля, яке сильно спікається (а це більшість українського антрациту). Занадто сильний наддув в одній точці призводить до утворення спікання шлаку. Чим більше енергії витратиться на процес утворення спікань, тим менше енергії потрапить в систему опалення. Тому для такого палива кращим буде слабкий багатоточечний наддув.

Якщо ж Ви хочете дійсно ДУЖЕ ДОВГО не підходити до котла, то знайте, що справжні котли тривалого горіння – це котли з автоматизованою подачею палива з бункера.1ukr