Котел на дровах


Прийнявши рішення опалювати приміщення дровами, насамперед варто визначитися який саме котел на дрова вам підійде більше: піролізний (газогенераторний) або звичайний твердопаливний котел.

Енергонезалежні котли на дровахкотли на дровах

дешевші ніж інші, але не такі ефективні,як котли з турбонаддувом

Котли на дровах з нагнітанням повітрякотли на дрованагнітання повітря збільшує ефективність спалювання дров, найкращий контроль за температурою Піролізні котли на дровапіролізні котли на дровазначно ефективніші, але більш вимогливі до палива: лише для дуже сухих дров
 

hg_r

Піролізний котел на дровах може отримати з дров набагато більше енергії, і як наслідок дасть велику економію палива. У той же час у нього свої особливості:

– Підходить тільки для дуже сухих дров з вологістю 15-20% (дрова, що пролежали два сезони під навісом)

– Ціна газогенераторного котла вища, але потрібно менше палива

– Потрібно розраховувати час, коли підійти для дозавантаження, у той час як у звичайний твердопаливний котел на дровах підкидати можна в будь-який час.

Піролізний котел на дровах може отримати найбільшу кількість енергії з кілограма сухої деревини. Він спалює дрова в два етапи – отримання газів з деревини і їх піроліз. Але газогенераторні котли на дровах призначені виключно для дров, і ці дрова повинні відповідати жорстким критеріям вологості – не більше 20%. Якщо забезпечити для дров хороші умови сушки та зберігання для Вас не проблема – тоді піролізні котли на дровах підійдуть вам якнайкраще. Якщо ж Ви не хочете залежати від одного виду палива, і плануєте спалювати і більш вологі дрова, вугілля або брикети, краще вибрати менш вибагливий до палива котел.

Котел на дровах

Котли на дровах можуть мати різну будову і керуватися за допомогою електроніки, або механічним способом – терморегулятором, який закриває піддувало котла при досягненні заданої температури.

котел на дровахКотли на дровах, обладнані системами наддуву коштують дорожче, порівняно з незалежними, але дадуть великий виграш в ефективності роботи за рахунок поліпшеного згоряння дров з великим виділенням тепла і більш точної регуляцією температури. Найточніша регуляція температури можлива при використанні системи нагнітання повітря з алгоритмом PID – вона ефективніше класичних систем нагнітання “старт-стоп”.

kdr_plusКотли на дрова з горизонтальним будовою теплообмінника більш практичні – вони комфортніше в обслуговуванні – їх дуже легко чистити. Використовуючи котел на дровах, часто виникає необхідність завантажувати поліна великої довжини. Саме тому вибираючи котел на дрова, рекомендуємо звертати увагу на глибину топки. Котел на дровах з великою топкою зменшить затрати праці на підготовку палива, або, у разі купівлі підготовлених дров, збільшить можливий вибір.

Щоб порівняти час автономної роботи різних котлів на дровах на одному завантаженні, слід розуміти, що час згоряння палива визначається такими факторами, як ефективність горіння конкретного виду палива в конкретному котлі, його калорійність, коефіцієнт корисної дії котла і кількість завантаженого палива. І в будь-якому випадку основним фактором будуть тепловтрати будинку. І якщо в один день на вулиці + 5оС, а в іншій -30оС, то час роботи на одному завантаженні буде відрізнятися в кілька разів. Спалювати паливо за однаковий час може тільки котел який нічого не нагріває, або неефективний котел, який взагалі не здатен регулювати процес горіння. Звідси ще один висновок – напрямок горіння зверху вниз, знизу вгору чи справа наліво у сучасного котла з електронною регуляцією, не матиме істотного значення для реального часу загрузки, бо ніяк не відміняє закон збереження енергії. Його взагалі ніхто крім рекламщиків відмінити не може 😉

І не забудьте: важливо не тільки, як працює, але і скільки років прослужить. Основний критерій оцінки котла на дровах – якість. Навіть якщо відкинути всі технічні ноу-хау, приймаючи рішення про купівлю того чи іншого котла для дров, просто оцініть якість і кількість зварних швів, адже котел на дровах повинен витримати багато років у складних умовах постійних перепадів температур. А ще, оцініть котли на дровах різних виробників, просто порівнявши вага двох котлів однакової потужності і схожих конструкцій – це дозволить вам оцінити реальну товщину металу, з якого виготовлений котел, і таким чином оцінити його ресурс міцності.1ukr