defro
  • Твердопаливні котли DEFRO з якісного металу
  • Твердопаливні котли DEFRO з новими блоками керування
  • Твердопаливні котли DEFRO від найбільшого в польщі виробника
  • Твердопаливні котли DEFRO
моделі котлів Природня тяга нагнітання в топку універсальні твердопаливні котли котли на пелетах котли на вугіллі

твердопаливні котли DEFRO OPTIMA DS Кухня Asia OPTIMA KOMFORT KDR NP OPTIMA PLUS OPTIMA PLUS OPTIMA PLUS MAX HG OPTIMA KOMFORT PLUS OPTIMA KOMFORT PLUS KDR PLUS KDR PLUS твердопаливні котли DEFRO DEFRO DUO UNI DEFRO EKO UNI DEFRO AGRO UNI DEFRO AKM UNI DEFRO DUO PELLET DEFRO DUO PELLET KOMPAKT PELLET DEFRO DUO DEFRO EKO DEFRO AGRO DEFRO EKO KOMFORT DEFRO AKM DEFRO AKM DUO KOMPAKT MAX BIOMAX

Котли на твердому паливі

Котли на твердому паливі набувають все більшого поширення – адже таке опалення дешевше, базується на відновлюваних джерелах та дає змогу утилізувати відходи. Сьогоднішні технології дозволяють опалити котлами на твердому паливі будь-які об’єкти – від маленьких будиночків до великих виробничих цехів, торгових комплексів, шкіл, тощо. Обираючи котел на твердому паливі, слід, насамперед, визначитись з видами твердого палива, яке плануєте використовувати, та можливим способом завантаження.

ручне завантаження
 
автоматична подача з бункера
вугілля вугілля та штиб дрова стружка та тирса
вугілля
штиб
пелети
зерно
кам'яне вугілля вугілля з штибом дрова тирса, стружка
вугілля 5-25мм
вугільний штиб
пелети

відходи зернообробки

Котел на твердому паливі DEFRO DS в розрізіКотел на твердому паливі DEFRO OPTIMA KOMFORT PLUS STD в розрізі

Котли на твердому паливі з ручним завантаженням можуть мати різну будову та керуватись як за допомогою електроніки, так і механічним способом – наприклад простим терморегулятором, який закриває піддувало котла при досягнені заданої температури. Котли на твердому паливі обладнані електронними системами нагнітання коштують дорожче, в порівнянні з енергонезалежними, але дадуть великий виграш в ефективності роботи за рахунок кращого згорання з більшим виділенням тепла та точнішої регуляції температури.

Будова теплообмінника визначає ефективність відбору котлом тепла димових газів та зручність експлуатації. Наприклад, деякі котли на твердому паливі можуть навіть бути обладнані плитою для приготування їжі.

Котли нижнього горіння горять зверху вниз та тепло димових газів підсушує завантажене паливо, проте слід враховувати, що їх завантажують лише один раз до повного вигорання.

Котли з горизонтальною будовою теплообмінника комфортні в обслуговуванні - їх дуже легко чистити, проте вони трішки дорожчі від котлів з вертикальними теплообмінниками.

Котел на твердому паливі DEFRO KDR PLUS будова Якщо існує необхідність завантажувати поліна великого розміру, Вам стане у пригоді котел на твердому паливі із збільшеною топкою, проте в цьому випадку слід враховувати незначне зменшення коефіцієнту корисної дії котла (ККД).

Не слід, плутати ККД котла, який показує скільки відсотків енергії що утворилась при згоранні потрапить в систему опалення, з загальним результатом роботи – адже різні котли отримають з 1кг заданого палива різну кількість теплової енергії, і система нагнітання повітря відіграє при цьому ключову роль. Наприклад системи нагнітання повітря з алгоритмом PID ефективніші за класичні системи нагнітання "старт-стоп".

Піролізні котли на твердому паливі DEFRO HG будоваБезумовним лідером серед котлів на твердому паливі за кількістю енергії, отриманої при спалюванні дров, є піролізні котли. Вони спалюють дрова в два етапи – отримання газів з деревини та їх піроліз. Ця технологія дозволяє справді вижати з дров максимум енергії. Але це виключно дров'яні котли, і дрова для таких котлів повинні відповідати жорстким критеріям вологості – не більше 20%. Якщо для Вас не проблема забезпечити для дров хороші умови сушки та зберігання – тоді цей котел для Вас. Якщо ж Ви не хочете залежати від одного виду палива, і плануєте спалювати і більш вологі дрова, вугілля, чи брикети, краще обрати менш примхливий до палива, звичайний котел на твердому паливі.

Щоб порівняти час роботи різних котлів на одному завантаженні варто розуміти, що час згорання палива визначається такими факторами, як ефективність горіння конкретного виду палива в конкретному котлі, його калорійність, коефіцієнт корисної дії котла та завантажена кількість палива. І в будь-якому випадку основним чинником будуть тепловтрати будинку. Якщо одного дня на вулиці +5оС, а іншого -30оС, то час роботи на одному завантаженні відрізнятиметься в кілька разів. День-у-день спалювати паливо за один і той самий час може лише котел на твердому паливі, який нічого не гріє або неефективний котел, який не здатен регулювати процес горіння.

котли на твердому паливі DEFRO DUO UNI будоваДля досягнення справді великих показників автономної роботи від 3-4 діб і більше, існують автоматичні котли на твердому паливі. Їх обслуговування зводиться до підсипання палива в бункер та періодичної чистки. При виборі котла з автоматичним подаванням слід звертати особливу увагу на пальник - наприклад пальники ретортного типу добре підходять для спалювання вугілля, та погано справляються з пелетами, а пелетні пальники з автоматичним розпалюванням швидко забиваються при використанні пелет з високою зольністю (наприклад з лузги соняшнику). Отже, потрібно передусім чітко визначитись з паливом, яке будете використовувати. Якщо ж Ви не хочете залежати від одного виду палива, варто уважніше придивитись до котлів з універсальними пальниками.

Важливим критерієм вибору котла, є також встановлена автоматика. Сучасні котли на твердому паливі можуть керувати великою кількістю насосів, змішувальними клапанами, орієнтуватись в своїй роботі на температуру в приміщенні чи зміни погоди за вікном, отримувати команди через інтернет або смс-повідомленнями з мобільного.

І не забудьте основний критерій оцінки котла - якість. Навіть якщо відкинути всі технічні ноу-хау, приймаючи рішення про покупку того чи іншого котла просто оцініть якість зварних швів, адже вони повинні витримати багато років в складних умовах постійних перепадів температур. А ще, оцініть котел на твердому паливі, просто порівнявши вагу двох котлів однакової потужності та схожих конструкцій - це дасть вам змогу оцінити реальну товщину металу, з якого виготовлено твердопаливний котел, а отже його запас міцності.

котел на твердому паливі +38 067 351 60 55

Андрій Никитюк copyright © 2014